Akupunktura to technika leczenia wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Polega na stymulowaniu zakończeń nerwowych na skórze lub pod nią. Jest stosowana jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej i co raz więcej osób chwali sobie jej zdrowotne skutki.

Wśród pozytywnych efektów jakie przynosi taka terapia jest przywrócona równowaga fizjologiczna ciała, wzmocnione funkcje układu immunologicznego, pobudzony układ krwionośny, naprawa tkanek i łagodzenie bólu. Pacjenci korzystający z takich zabiegów zapewniają, że pomogło im to uporać się z uciążliwymi chorobami kręgosłupa i grzbietu, zwyrodnieniem stawów, migreną czy nawet depresją!

Przekłuwając odpowiednie punkty na ciele, zmieniany jest przepływ energii w ciele. Takich punktów jest ponad 700 i każdy działa inaczej, w różnych kombinacjach. Dla zwiększenia komfortu pacjenta kładzie się go na leżance i puszcza relaksującą muzykę, wielu z nich podczas zabiegu zasypia. Jest to bezpieczna technika o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do tej metody to choroby zakaźne, nowotworowe, weneryczne, zapalenia skóry, hemofilia i wszczepiony rozrusznik serca. Jeśli chciałbyś skorzystać z zabiegu, a zmagasz się z przewlekłą chorobą zacznij od konsultacji u lekarza. Skierowanie może wypisać lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista. Wizyty u akupunkturzysty nie są refundowane przez NFZ.

Można być sceptycznym, jednak wielowiekowa tradycja tej metody i fakt, że przetrwała do dziś i jest stosowana na całym świecie daje do myślenia.

Źródła: poradnikzdrowie.pl, zdrowie.senior.pl

 

Więcej podobnych artykułów na stronie www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny na kartę SIM.