Na mijający czas nie ma rady. Możemy jednak dołożyć starań, aby czas był dla nas bardziej życzliwy, a jesień życia była przyjemna, zamiast uciążliwa. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury.

Statystycznie żyjemy coraz dłużej. W znaczącym stopniu wpłynęły na to rozwój medycyny oraz wyższy standard życia, w tym poziom higieny wyższy niż kiedykolwiek w historii. Mimo to, wielu osób cierpi na choroby przewlekłe i rozmaite, powracające bóle. Wielu z tych dolegliwości możemy uniknąć, bądź je zniwelować wprowadzając szereg pozytywnych nawyków.

    1. Przede wszystkim – ruch! Aby pozostać zdrowym i czuć się dobrze, należy dbać o aktywność fizyczną. Już 30 minut lekkich ćwiczeń dziennie poprawia naszą koordynację, metabolizm, wydolność oddechową czy zdrowie psychiczne. Wystarczy żwawy spacer, przejażdżka rowerem czy kilka basenów.

 

    1. Zdrowy sen – klucz do młodości i dobrego samopoczucia. Odpoczynek jest niezbędny do regeneracji umysłu i ciała. Niedosypianie osłabia układ odpornościowy, utrudnia naukę i zapamiętywanie, przyczynia się do rozwoju depresji, zaburzeń nastroju, a także do rozwoju otyłości, cukrzycy czy raka.

 

    1. Przyjaźń i pozytywne relacje – Naukowcy wyliczyli, że społeczna izolacja ma dla nas tak zgubne skutki jak nałóg alkoholowy czy nikotynowy. Ponoć samotność szkodzi nam tak, jak wypalanie 15 papierosów dziennie!

 

  1. Redukcja stresu – przewlekły stres powoduje poważne choroby i zatruwa życie. Aby się go pozbyć trzeba zlokalizować źródła stresu i zastanowić się jak się ich pozbyć. Jeśli to niemożliwe, można pracować nad stresem za pomocą medytacji, jogi czy zwiększonej aktywności fizycznej. Istnieje również wiele taktyk relaksacyjnych. Ostatecznie można też unikać stresowych sytuacji, lecz o wiele bardziej praktyczne jest nauczyć się z nim mierzyć.

Na fali noworocznych postanowień, warto zastanowić się nad stanem naszego zdrowia i co możemy zrobić, by go polepszyć. Zachęcamy do wprowadzenie tych kilku prostych zasad w życie, aby cieszyć się młodością i dobrym samopoczuciem.

 

Więcej porad znajdą Państwo na stronie internetowej www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny na kartę SIM.