Recepta na emeryturę pełną wrażeń? Możliwość podróżowania i odkrywania nowych miejsc, kiedy tylko przyjdzie nam ochota ze wszystkimi domowymi komfortami. Jak? Dzięki domkom na kółkach! Możemy też odwiedzać rodzinę lub przyjaciół i naładować baterie przed kolejną przygodą.

 

Małe mobilne domki, zwane również holenderskimi lub angielskimi, cieszą się ogromną popularnością w USA w ostatnich latach. Idea jest podobna jak przy klasycznych kamperach – możliwość podróżowania z namiastką domowej wygody. Jednak rozwiązania proponowane dla seniorów przypominają raczej małe rezydencje niż opcję kempingową.

Wnętrze mobilnego domku
Źródło: mymodernmet.com

 

W domkach na kółkach instalowane są wygodne łóżka, kuchnia i przestrzeń jadalna, łazienka z prysznicem, szafy i schowki a nawet kominki. Niektóre posiadają własną werandę z jacuzzi lub przydomową szklarnią! Wszystko zależy od fantazji i budżetu klienta. Są też udogodnienia bardziej praktyczne jak obniżone blaty czy dostosowanie do wózków inwalidzkich. Projekty są spersonalizowane i wykonywane według potrzeb poszczególnych klientów. Domki mają również znaczące walory estetyczne – wyglądają jak miniaturki zadbanych wiejskich chatek. Przy powierzchni od 15 do 20 metrów kwadratowych ceny wahają się od 15 do 20 tysięcy dolarów. W Polsce można z drugiej ręki nabyć taki domek już od 3 tysięcy złotych. Nowe domki to koszt około 30 tysięcy i więcej w zależności od metrażu i udogodnień.

 

Mobilny domek w drodze
Żródło: mymodernmet.com

 

Takie rozwiązanie jest idealne dla seniorów, którzy chcą pozostać aktywni i odwiedzać różne miejsca, nie rezygnując z komfortu ciepła domowego. Jednak nie tylko. Jest to również świetna alternatywa dla domów opieki. Zatroskana rodzina może postawić domek seniora na swojej posesji, lub na pobliskich działkach. Dzięki temu mogą otoczyć ukochaną osobę opieką, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i samodzielności obu stron.

 

Więcej podobnych artykułów na stronie www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny na kartę SIM.

Źródło: mymodernmet.com