Regularne badania krwi mogą pomóc wykryć nieprawidłowości i zatrzymać rozwój choroby. Po 50 roku życia wzrasta ryzyko schorzeń przewlekłych, nowotworowych i immunologicznych. Czasem by temu zapobiec, wystarczą regularne badania i profilaktyka.

 

Wszyscy się starzejemy, nie ma na to siły. Jednak aby siły zachować jak najdłużej musimy „słuchać” swojego organizmu, dbać o siebie i przewidywać pewne sytuacje. Regularne badania krwi dostarczają informacje o potencjalnych infekcjach lub braku odporności, anemii, zaburzeniach krzepnięcia, chorobach wątroby i nerek, cukrzycy, zbyt wysokiego cholesterolu czy zaburzeniach hormonalnych. Przy obecnym stanie medycyny większość schorzeń czy dolegliwości da się całkowicie wyleczyć lub znacząco zahamować ich rozwój. By było to możliwe musi się to jednak wydarzyć odpowiednio wcześnie.

Czasem sama myśl o kolejkach w przychodni czy do zabiegowego, skutecznie odstrasza nas od wybrania się na badania. Niesłusznie – w kwestii zdrowia nie należy chodzić na kompromis. Rutynowe kontrole chociaż raz w roku to podstawa, odkładanie tego na później w niczym nie pomoże. Jeśli macie taką możliwość, warto skorzystać z prywatnego laboratorium, gdzie można samemu dobrać sobie interesujące nas badania i wskaźniki.

Jeżeli miałbyś/miałabyś szansę wykonać szybko badanie, zupełnie za darmo, to jakie by ono było?
Wypełnij krótką ankietę: WYPEŁNIJ ANKIETĘ

 

Więcej porad znajdą Państwo na stronie internetowej www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny dla seniora.

Źródło: zdrowie.senior.pl