Taniec to nie tylko forma rozrywki, czy dobre narzędzie do uwodzenia. Taniec to zdrowie i powinno stanowić ważny element życia w każdym wieku. Namawiamy do regularnego tupania i kręcenia piruetów.

 

W pewnym wieku można sobie pozwolić na przyjemności przed obowiązkami. W niektórych przypadkach nawet przyjemności stają się obowiązkami, a czy może być lepiej?

Dla roztańczonych seniorów mamy dobrą wiadomość – taniec leczy i zapobiega wielu dolegliwościom. Między innymi są to choroby krążenia, niewydolność oddechowa, wysoki cholesterol, niestrawność, otyłość, osteoporoza.

Mało? Oprócz tego taniec wspomaga także zdrowie psychiczne – znane są terapie wspierane tańcem leczące depresję, ADHD, zaburzenia łaknienia czy osobowości, nerwicy, a nawet Parkinsona czy Alzhaimera! Aktywność fizyczna jest podstawą profilaktyki zdrowotnej. W połączeniu z przyjemnymi dźwiękami i kontaktem z drugim człowiekiem, wyzwala endorfiny – hormon szczęścia. W efekcie czujemy i bawimy się dobrze, mamy lepszą samoocenę i zapobiegamy chorobom.

Co najważniejsze w tańcu nie ma żadnych ograniczeń wiekowych! Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie karnawału. Zadzwoń do znajomych lub sprawdź, gdzie w Twojej okolicy odbywają się warsztaty taneczne lub dancingi pokoleniowe.

 

Więcej podobnych artykułów na stronie www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny na kartę SIM.

Źródło:  naszsenior.pl