Ponoć na naukę nigdy nie jest za późno. Po co więc szukać wymówek jak można się rozwijać i spełniać marzenia.
Sprawny umysł jest oznaką zdrowia i tę sprawność również trzeba nieustannie rozwijać! Emerytura to czas, kiedy można w końcu zająć tym, na co wcześniej, w dorosłym życiu nie było miejsca. Niestety wielu seniorów, gdzieś po drodze zapomina o swoich marzeniach i niespełnionych pasjach, chowając się za wymówkami. Bo to umysł już nie ten i nie te lata, a to nie wypada, nie będę się wygłupiał… Ale z drugiej strony, co zrobić z całym tym wolnym czasem? Otóż to, trzeba zapomnieć o wymówkach, schować dumę do kieszeni i otworzyć się na nowe doświadczenia.
Edukacja ludzi dorosłych znacząco się różni od tej początkowej. Nie kieruje już nami głównie obowiązek, a ciekawość świata, którą trzeba w sobie pielęgnować. Wybierając dziedzinę, którą chcielibyśmy studiować, musimy odnaleźć w sobie pasję i prawdziwe zainteresowanie. Pomyśl, jakie to wspaniałe uczucie zaangażować się w coś, od nowa z pełnym zapałem. Dodatkowo, jaki jest to wzór do naśladowania i inspiracja dla dzieci i wnuków.
Uniwersytety trzeciego wieku pobudzają do aktywności, są pretekstem do wyjścia z domu, nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w dobrym towarzystwie. Działają w systemie semestralnym. Na rok akademicki składa się semestr letni i zimowy. W zależności od profilu uczelni lub organizacji, seniorom proponowane są wykłady, seminaria, nauka języka obcego czy zajęcia fizyczne. Ale to nie wszystko! Wartością dodaną są często kluby i koła zainteresowań, organizowane spotkania kulturalne czy artystyczne. Słuchacze uniwersytetów wyjeżdżają wspólnie na wycieczki w Polskę i za granicę, zawiązując przy tym często przyjaźnie, a nawet znajdują miłość!
W Polsce jest ponad 500 takich uniwersytetów, przy czym w Warszawie aż 38! Zapoznaj się z ofertą uniwersytetów w Twojej okolicy:
Więcej podobnych artykułów na stronie www.maxitel.pl, oferującej telefon stacjonarny na kartę SIM.