Mity na temat tego, jak skomplikowany jest proces przenoszenia numeru jest powodem, który najczęściej powstrzymuje nas przed zmianą operatora.   Wielu osobom wydaje się, że taka zmiana wiąże się z tzw. „papierologią”. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę, aby zrobić to szybko i zachowując minimum formalności, a nawet bez wychodzenia z domu.

 

1. Sprawdź, kiedy kończy się umowa u obecnego operatora.
To pozwoli uniknięcia płacenia kary za przedwczesne zerwanie umowy.Taka informacja znajduje się w umowie. Jeżeli nie możesz jej znaleźć, możesz ją uzyskać bezpośrednio u obecnego operatora. Tutaj jednak należy być ostrożnym, gdyż zdarzają się operatorzy, którzy wprowadzają swoich abonentów w błąd. Dlaczego? Między innymi po to, aby ich zniechęcić do przeniesienia się do konkurencji lub aby wymusić karę za przedwczesne odstąpienie od umowy. Dlatego umowy, nie tylko telekomunikacyjne, warto zachować, aby mieć w nie potem wgląd. Czy to przy przenoszeniu się do innego operatora, czy przy zgłaszaniu reklamacji.

2. Wypełnij wniosek u nowego operatora
Możesz, ale nie musisz, udawać się do salonu i czekać w kolejce. Operatorzy dają możliwość wypełnienia odpowiedniego wniosku przez internet. Do jego wypełnienia będziesz potrzebował dokumentu z numerem PESEL (np. dowód osobisty czy prawo jazdy).

Pamiętaj! Osobą podpisująca wniosek i zawierającą umowę z nowym operatorem musi być osoba, która miała podpisaną umowę z dotychczasowym dostawcą.

Kiedy wypełnić wniosek?
Warto zrobić to jak najbliżej końca obecnego zobowiązania, na kilka dni przed końcem posiadanego abonamentu. To pozwoli Ci uniknąć płatności abonamentu u starego i nowego operatora.

3. Czekaj na decyzję

Nowy operator musi rozpatrzyć Twój wniosek w ciągu:
✔  6 godzin, w przypadku, gdy złożysz wniosek osobiście w biurze usługodawcy,
✔  3 dni roboczych, jeśli złożysz wniosek w inny sposób (przez internet, telefonicznie lub pocztą).

Warto więc uwzględnić ten czas obliczając, kiedy wypełnisz wniosek u nowego operatora.

4. Podpisz umowę z nowym operatorem.
Jeżeli przeniesienia dokonujesz w salonie, podpisujesz ją na miejscu.
Jeżeli składałeś wniosek przez internet otrzymasz, na wskazany przez siebie adres, przesyłką kurierską komplet dokumentów do podpisania.

Jak widać zmiana operatora nie jest zbyt absorbującą czynnością. Aby uniknąć zbędnych formalności i dodatkowych kosztów, wystarczy sztywno trzymać się wyznaczonych terminów, związanych z podpisaniem nowej i rozwiązaniem starej umowy – całą resztą zajmą się sami operatorzy.

W Maxitel możesz szybko wypełnić wniosek przez internet, z możliwością przeniesienia numeru od dotychczasowego operatora. Masz również możliwość wskazania siebie jako zawierającego umowę, a instalacje numeru gdzie indziej. Jest to pomocne, kiedy chciałbyś wykupić usługę dla swojego rodzica czy dziadka.

Zmiana operatora telekomunikacyjnego - infografika

Chroń swoich bliskich przed oszustami, zobacz dlaczego to takie ważne:Jak ustrzec osoby starsze przed podpisaniem umowy z oszustem.

 

Źródło:  komorkomat.pl

 

Zapraszamy na stronę maxitel.pl, w celu zapoznania się z ofertą usługi Maxitel(abonament telefoniczny, internet mobilny i telefon stacjonarny na kartę SIM).